Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pen Tool kullanımı

brutalhacker
    brutalhacker
    Yönetici
    Yönetici

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 410
    Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 02/08/09
    Yaş Yaş : 34
    Lakap Lakap : BrutalHacker
    Nerden Nerden : Bilinmiyor , Araştırılıyor xD

Kişi sayfası
    Başarı Puanı:
    Pen Tool kullanımı Left_bar_bleue100/100Pen Tool kullanımı Empty_bar_bleue  (100/100)

Pen Tool kullanımı Empty Pen Tool kullanımı

Mesaj tarafından brutalhacker Paz 26 Eyl. 2010, 3:25 am

Arkadaşlar bu dersimizi bir arkadaşımın isteği üzerine yabancı bir siteden türkçeye çevirdim.Yanlışlarım olduysa affedin.Pen Tool kullanımı Wink

Adım 1:

Arkadaşlar bu çalışmada gördüğünüz bu sanatçaının koluna elektirkli bir parıltı ekleyerek hoş bir efekt elde etmeye çalışacağız.
    Birazda renklerle oynayarak parıltının resime tam oturmasını sağlayacağız.Çalışmanın bitmiş hali aşağıdaki gibi olacaktır.

Pen Tool kullanımı Magicstrokes

İlk olarak, yeni bir layer oluşturun.Pen Tool (P) ile şekilde gördüğümüz spiral path ı(yol) oluşturacağız.Resimde bulunan sanatçının kolunu pen tool ile bir yılan gibi kavrayın.Path ı oluşturduktan sonra 2. adıma geçin.

Pen Tool kullanımı Second

Adım 2:

Brush Tool (B) seçin.Sağ tık yaparak brush penceresine ulaşın oradan resimdeki gibi sert 9 numaralı brush seçin.Hardness değerinin %100 olmasına dikkat edin.

Pen Tool kullanımı Brush7px

Adım 3:

Tekrar Pen Tool u (P) seçin.Resim üzerinde sağ tıklayın ve "Stroke Path" seçeniğini seçin.Gelen pencereden "Brush" ı ve altında bulunan "Simulate Pressure" e tik koyup OK a basın..Oluşturduğumuz pathın seçtiğimiz brush ile kaplandığını göreceksiniz.

Pen Tool kullanımı Adszrk4

Resimdeki path a baktığımızda bazı yerlerin kolun arkasında kalması gerektiğini görüyoruz.Herhangi bir seçim aracıyla buraları seçin ve delete tuşuna basarak bu kısımları silin.

Pen Tool kullanımı Third

Pen Tool kullanımı Fourth

Adım 4:

Layer paletinde bulunduğumuz layere sağ tıklayarak "Blending Options" u seçin.Şimdi efektimiz için bazı ayarlar yapacağız.Bunlar için Outher Glow ve Inner Glow da bir takım değişikler yapacağız.Aşağıdaki ayarları olduğu gibi uygulayın.

Outher Glow:

Pen Tool kullanımı Outerglow

Inner Glow:

Pen Tool kullanımı Innerglow

Adım 5:

Bu spiral efektin bulunduğu katmana sağ tıklayın ve "Duplicate Layer" diyerek bir kopyasını oluşturun.Oluşan bu yeni katmanın Layer Efektlerini layere sağ tıklayın ve "Clear Layer Style" seçeniğini seçerek temizleyin.

Sonra Filter > Blur > Blur yolunu izleyin ve açılacak pencerede 6 px lik bir değer vererek tamam deyin.Bu biraz boğukluk verecek efektimize.Aynı katmanda spiralin kenarlarına Brush Tool (B) ile küçük küçük noktalar koyun.Brush ınız 3 - 5 px olması yeterli bu işlem için.Hata durumunda Eraser Tool ile silebilirsiniz.

Pen Tool kullanımı Sparkles

Adım 6:

Bu adımda 2. bir hareket efekti vereceğiz.Bunun için Pen Tool u seçin ve Layer penceresinde Path sekmesine tıklayın.Orada daha önceden oluşturduğumuz parth bulacaksınız bir kere tıklayarak resimde gözükmesini sağlayın.Bu path ı biraz sola kaydırın ve sağ tıklayıp "Stroke Path" - " Brush " - ve "Simulate Pressure " seçin ve OK deyin.Bunu yapmadan önce brushun opacitiy sini %50 yapın ve yumuşak bir brush seçin.

Pen Tool kullanımı Another

Enerji ışınını tam olarak oluşturduk.Son pürüzleride halldersek sorun kalmayacak.Daha dramatic bir efekt vermek için,ana fotoğrafın bulunduğu layeri seçin."Edit - Adjusment - Curves" i seçin.Ortadaki eğriyle oynayarak.Fotoğrafa biraz karanlık ekleyin.İpin ucunu kaçırmadan yalnız.Pen Tool kullanımı Tongue Atmosfer mavisini resminize uyarlamak için aşağıdaki dosyayı indirin ve curves klasörüne (C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS3\Presets\Curves) kopylayın.Sonra Ps de curves i açarak "Preset" bölümden bu dosyayı seçin.

Curves Dosyasını İndirmek İçin TIKLAYIN.

Forum Saati Perş. 09 Mayıs 2024, 6:04 pm