Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bir gsm şirketinin son zamanlarda kullandığı reklamın photoshop yorumu...

brutalhacker
    brutalhacker
    Yönetici
    Yönetici

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 410
    Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 02/08/09
    Yaş Yaş : 34
    Lakap Lakap : BrutalHacker
    Nerden Nerden : Bilinmiyor , Araştırılıyor xD

Kişi sayfası
    Başarı Puanı:
    Bir gsm şirketinin son zamanlarda kullandığı reklamın photoshop yorumu... Left_bar_bleue100/100Bir gsm şirketinin son zamanlarda kullandığı reklamın photoshop yorumu... Empty_bar_bleue  (100/100)

Bir gsm şirketinin son zamanlarda kullandığı reklamın photoshop yorumu... Empty Bir gsm şirketinin son zamanlarda kullandığı reklamın photoshop yorumu...

Mesaj tarafından brutalhacker Paz 26 Eyl. 2010, 4:28 am

Tekrar merhaba arkadaşlar. başlıkda da değindiğim gibi son zamanlarda bir gsm operatörünün kullanmış olduğu reklamdan esinlenerek bu çalışmayı sizlerle paylaşmak istiyorum. umarım kendi çalışmalarınızda sizlere yeni fikirler katar.

öncelikle photoshopda herhangibir boyut ve renk modunda bir sayfa açıyoruz.0'dan 9'a kadar tüm rakamları teker teker yazıp teker teker fırça olarak kaydediyoruz...
    Bir gsm şirketinin son zamanlarda kullandığı reklamın photoshop yorumu... 73330644

ardından uygulamamı aktarmak için yeni bir döküman açıyorum.

Bir gsm şirketinin son zamanlarda kullandığı reklamın photoshop yorumu... 61274660

ve bu dökümanı seçtiğim kırmızı tonları ile gradient aracı yardımıyla renklendiriyorum.

Bir gsm şirketinin son zamanlarda kullandığı reklamın photoshop yorumu... 93633996

sonra logomu getiriyorum (reklama girmesin diye logoyu biraz değiştirdim. meyd in çin Bir gsm şirketinin son zamanlarda kullandığı reklamın photoshop yorumu... Tongueout)

şimdi fırçamı seçiyorum örneğin önce "9" rakamının fırçasını aldım.

Bir gsm şirketinin son zamanlarda kullandığı reklamın photoshop yorumu... 54806755

yeni bir layer açtım ve ardından brush panelini açıyorum ve ayarlarımı yapıyorum. öncelikle brush tip shape sekmesine tıklıyorum. burda fırça ucu seçebilir, büyüklükleri ve yönleriyle oynaya bilirsiniz. ama bu çalışma için öncelik spacing sürgüsünden fırça uygulama aralığını açmak olacaktır. böylece fırçanın her bir darbesi arasında mesafe olacaktır.

Bir gsm şirketinin son zamanlarda kullandığı reklamın photoshop yorumu... 45138950

sonra hemen ikinci ayarımı aktarmak için shape dynamics satırına tıklıyorum. bu panelin amacıda fırçalarınızın her uygulama darbesinde (adımında) farklı görünmesini sağlamaktır bir yerde asimetri veriyoruz diyebiliriz. resimdeki gibi ayarlarımı aktarıyorum. yapacağınız çalışmalara göre bu ayarları istediğiniz şekilde aktarmak size kalıyor...

Bir gsm şirketinin son zamanlarda kullandığı reklamın photoshop yorumu... 40537422

ve şimdi açtığım yeni layerde kendime renk seçip fırcamı uyguluyorum. yer yer fırça büyüklüğünü düşürüp uygulayın. sonuç şekildeki gibi olacaktır.(uygulamamı aktardıktan sonra layere drop shadow efekti verdim)

Bir gsm şirketinin son zamanlarda kullandığı reklamın photoshop yorumu... 58717723

şimdi bu işlemi diğer rakamlar içinde tekrarlıyorsunuz aynı şekilde. her seferinde yeni bir layer açıp çalışın arkadaşlar, böylece her rakama farklı etkiler(parlama, koyulaştırma vb.) verebilir istemediğiniz sonuçlarda kolayca düzeltme yapabilirsiniz.

ve sonuç...

Bir gsm şirketinin son zamanlarda kullandığı reklamın photoshop yorumu... 93682609

umarım hoşunuza gider ve kendi çalışmalarınızda size yeni fikirler katar... hoşcakalın.

Forum Saati Cuma 10 Mayıs 2024, 3:34 am